WebLogic 12.2.1.2: 12.2.1.1 Kurulum, Konfigurasyon, Domain Olusturma, Upgrade Notlari

| December 25, 2016 | 2 Comments

Güncel Oracle WebLogic Server sürümü 12.2.1.2 olup (November 20, 2016), release note’a şu URL’den bakılabilir.

Ayrıca official dokümantasyon’a şu URL’den erişilebilir. https://docs.oracle.com/middleware/12212/wls/index.html

Oracle gün geçmiyor ki WebLogic Server ve FMW ürün ailesi için yeni bir versiyon yayınlamasın. Kurumlar, firmalar projeye başlıyor ve 2 yılda bitecek proje için başladıkları WebLogic versiyonunun üzerine Oracle iki,üç bazen 4 adet yeni versiyon yayınlamış oluyor. Sonuç olarak kurumların projeleri daha canlıya geçmeden mecburi bir karar verme ile karşı karşıya kalıyorlar. Son WebLogic versiyonu mu, yoksa projeye başladıkları versiyon mu?

Bu durumda WebLogic kurulumu çok önem arzediyor ve yapılacak kurulum Upgrade’e uygun bir şekilde kurulması gerekir. Örneğin Java/JDK path bilgisinin softlink ile verilmesi, Middleware_Home ve Oracle_Home için WebLogic versiyon bilgisinin dizin adına verilmesi ve ayrıştırılması… vb.

Yeni başlayanlar için WebLogic kurulumu nasıl yapılır’i hızlıca ve ekran görüntüleri ile anlatan bir slayt dökümanı hazırladık, bu döküman baz alınarak lokal ve/veya test ortamlarına bu şekilde kurulum yapabilirsiniz.

Özellikle WebLogic versiyonlarının bu kadar hızlı çıktığı bir dönemde UPGRADE (WebLogic Versiyon Yükseltme) projelerinin/çalışmalarının da hızlandırılıp, hatta bir sonraki WebLogic versiyonunun upgrade’inin de planlanması kurumlara hız ve esneklik kazandıracaktır. Bu noktada teknik olarak destek olmaya hazırız, kişisel ve kurumsal olarak benimle iletişime geçebilirsiniz :)

Slide Share: http://www.slideshare.net/fevzikorkutata/oracle-weblogic-12211-kurulum-domain-oluturma-upgrade-notlar

 

WebLogic Kurulum, Konfigürasyon, Domain Oluşturma, Upgrade, Yükseltem, M.Fevzi Korkutata | Ali Onur Aktepe

M.Fevzi Korkutata | Ali Onur Aktepe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

LinkedInTwitterGoogle+FacebooktumblrEmail
    Share admineer resources...

Tags:

Category: Middleware, WebLogic

About the Author ()

M.Fevzi Korkutata: Deep level technical consultant... Oracle ACE in Middleware & SOA expertise. His specialty is large scale and mission critical live production systems and like to work as DevOps. He knows all kind of application servers and its environments. Software product development, operation management, design, implementation, integration... etc. Korkutata working as "Application and Infrastructure Architect"... Likes to work and communicate internationally, stay connected :)

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. proxy says:

    Hi,I log on to your blog named “WebLogic 12.2.1.2: 12.2.1.1 Kurulum, Konfigurasyon, Domain Olusturma, Upgrade Notlari : admineer: administrative engineering” regularly.Your humoristic style is awesome, keep up the good work! And you can look our website about proxy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *